משפוחה כן בוחרים!

משפוחה כן בוחרים!
 
 
 
 
תקציר:
שלומית אהרון נתן דטנר האחים אסנר
יוני אילת רונית אשרי יעל יקל


שירים ומילים שמזכירים לנו, שלמרות שכל אחד מאתנו מגיע מבית אחר, מקהילה אחרת, מתפוצה אחרת – כולנו משפחה. ומשפחה כן בוחרים. האחים אסנר פוגשים את נתן דטנר ושלומית אהרון, וביחד עם יוני אילת, יעל יקל ורונית אשרי הם חוברים למפגש בין דורי שבו הם מאירים בזוויות שונות את אותם רגעים וזיכרונות מבית אבא ואימא. השבעה חוגגים את המשותף ומתענגים על המוכר, ממלאים את הבמה בצלילים של פעם, בשירים של נוף ילדותינו, במילים ששמענו ומעוררים בנו כל כך הרבה רגש וזיכרונות.

הערב בעברית עם טעימות ביידיש ובלדינו!

"איך זה יכול להיות שגדלנו בבתים שונים, ובכל זאת – אנחנו כל כך דומים?"

אין ספק שעוזי וחיים אסנר אחים. הם גדלו באותו הבית ליד אותו פסנתר, הם חולקים אותו זוג הורים ממוצא רומני ושניהם שונאים רגל קרושה עוד מהימים שהיו ילדים קטנים. אבל איך זה יכול להיות, שכשהם נפגשים עם אומנים אחרים שלא חולקים איתם קשר דם, הם מגלים שהם האחים והאחיות האבודים שלהם? איך זה יכול להיות שלמרות שכל אחד ממשתתפי המופע גדל בבית אחר, להורים אחרים, מתפוצה אחרת – הם יותר משפחה ממשפחה? הם מדברים באותם הקודים, מבינים את אותן בדיחות, מתגעגעים לאותם הריחות, צוחקים על אותם הפחדים, ודומעים כשעולים אותם הזכרונות... במסע מוזיקלי תאטרלי האחים אסנר פוגשים את נתן דטנר ושלומית אהרון, גם הם כמותם "ילדי הדור השני", ויחד הם מתעמתים עם העבר שלהם, ומתפייסים עם ההורים ועם התרבות שהתביישו בה.


אבל זהו לא רק מסע פיוס בנבכי הנוסטלגיה, מכיוון שגם "הדור השלישי", הוא נוכח במופע. יוני אילת, יעל יקל ורונית אשרי-סנדלר, שלושה צעירים שגדלו בלי הקומפלקסים והבושה של דור הוריהם, מצטרף למפגש ומאיר בזווית אחרת את אותם רגעים וזכרונות מבית אבא ואמא. זה מפגש בין דורי שבו השבעה חוגגים את המשותף ומתענגים על המוכר, ממלאים את הבמה בצלילים של פעם, בשירים של נוף ילדותינו, במילים ששמענו ומעוררים בנו כל כך הרבה רגש וזכרונות. שירים כמו "על הדרך עץ עומד", "כינור ישן", "יאנקעלע" ועוד ועוד....


שירים ומילים שמזכירים לנו, שלמרות שכל אחד מאיתנו מגיע מבית אחר, מקהילה אחרת, מתפוצה אחרת – כולנו משפחה. ומשפחה כן בוחרים.
* המחירים כוללים עמלת מכירה
** מקומות נגישים לנכים ניתן לרכוש בטלפון 03-5745005